Product Details:
| Capacity(kg) | 1500 Kg |
| Power Source | Hand Operated |
| Lifting Capacity | 2000 kg |
| Load Capacity | 2500 kg |
| Type | Electric |
| Usage/Application | Material Handling |
| Lifting Speed | 100 mm/sec |
| Material | Mild Steel |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Capacity(kg) | 2000 Kg |
| Power Source | Hand Operated |
| Lifting Capacity | 2000kg |
| Load Capacity | 2000kg |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 100 mm/sec |
Product Details:
| Power Source | Hand Operated |
| Lifting Capacity | 2000kg |
| Load Capacity | 2500kg |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 100 mm/sec |
| Country of Origin | Made in India |